All Right Band

bigbítová cover/revivalová kapela z KladnaKapela


Petr Chaloupka

Petr Chaloupka - elektrická kytara, zpěv.
Nástroje: Fender Stratocaster, Gibson Les Paul Custom, Telecaster homemade

Sólový a doprovodný kytarista, jediný v kapele svého druhu. A jediný takový minimálně v Tuchlovicích, kde žije. S basistou spolu hudebně spolupracují s přestávkami již skoro 30 let. V minulosti působil např. v kapele Epicentrum a hostoval v některých dalších. Petr v současné době pracuje jako druhý automechanik ve firmě svého nejstaršího syna. Jeho mladší syn Lukáš Chaloupka aka "Domek", zdědil talent po otci, je jedním z nejlepších bubeníků širého okolí, hraje s kapelami Selfish, Vivien’s Shadow či Trilobeat a občas zaskakuje i s All Right Bandem. Mezi Petrovy záliby v současnosti patří mimo dobré hudby, motorky a dálkově ovládaných vrtulníků, jeho šest vnoučat.


Pavel Mencl

Pavel Mencl - kapelník, baskytara, zpěv.
Nástroje: basová kytara JB4 Bossa, Fender Jazzbass 1978, bezpražec Josef Vebr handmade 1997

S bubeníkem jsou od základní školy spolužáky, kamarády, bývalými kolegy z legendární chlapecké kapely Akustik a dnes i spolupracovníky. Pavel se živí jako zvukař (mimo jiné zvučí kapely v kladenském Dundee Jamu) a kromě toho také topenářskými pracemi a instalací slunečních kolektorů. Pavel si libuje ve víně a dobré hudbě, v létě brázdí Slapy se svou plachetnicí a v zimě brázdí lahve kvalitního moravského vína. Má krásnou dospělou dceru, krásnou tolerantní ženu, chlupatého psa a skvělé rodiče, kteří kapele poskytují pravidelně prostory pro hudební soustředění na svém statku. V roce 2012 jako čerstvě padesátiletý spolupořádal v kladenském kulturním domě Ples padesátníků, od roku 2013 pořádá každoročně v témže termínu neformální rockový ples.


Libor Dbalý

Libor Dbalý - klávesové nástroje.
Nástroje: Korg Krome 88, Yamaha Montage 7, Kurzweil 2000, Yamaha SY85

Služebně nejmladší člen kapely začínal s muzikou už ve 4 letech, nejprve na akordeon, později přidal klarinet, saxofon a klávesy. Stejně jako ostatní členové kapely nikdy nenavštěvoval žádné hudební školy, v dětství ho vedli soukromí učitelé, později si cestičku prošlapával sám. Ve 14 letech, kdy mu nebylo umožněno pokračovat ve studiu na konzervatoři, se vydal jiným směrem. Denním chlebem se mu stalo strojírenství, které ho živí dodnes. Na muziku ale nezanevřel, je jeho celoživotním koníčkem. Působil např. v kapelách Gong nebo Separace. Do ARB ihned zapadl věkově i muzikantsky. Ve volném čase se věnuje rodině, vnučce Elišce a Olívce a je činný i v regionální politice.


Rudolf Herceg

Rudolf Herceg - bicí nástroje.
Nástroje: bicí Sonor 3005 Maple, činely Sabian, Zildjian, paličky Balbex a Rektořík custom Herceg All Right Band

Spolu s basistou je zakládajícím členem někdejší hudební skupiny Akustik a spolu s basistou je nezaměnitelnou (nejen) rytmickou duši kapely, za což ho lidé mají rádi a jeho nerytmičtí spoluhráči nesnáší. Spolu s basistou se také živí topenářskými pracemi a pomáhá při zvučení kulturních akcí. Je jedním z rytmicky a tempově nejpřesnějších bubeníků své generace. Rudolfovou vášní kromě bicích nástrojů a perkusí jsou motorky, kterých během několika posledních let vystřídal a stihl položit několik, dobré a nedobré filmy, rodinný dům, přítelkyně a zahrádkaření. Pokud zrovna nefunguje jako náhradní děda pro malá vnoučata své přítelkyně, rád sedí… A nebo leží.


All Right Band
Kladenská rocková cover/revivalová kapela

Kapela se pomalu dávala dohromady, ještě bezejmenná, už někdy během první poloviny roku 2004, kdy staří kamarádi a dlouholetí zkušení spoluhráči (cca od roku 1985) Petr Chaloupka (kytara) a Pavel Mencl (basa) založili konečně vlastní kapelu, zkoušeli spolu hrát, stavět staronový repertoár a hledali k sobě bubeníka a klávesistu. 1. června toho roku přišel do kapely její současný a nezaměnitelný bubeník Rudolf Herceg, Pavlův spolužák ze základní školy a kolega z legendární kladenské kapely Akustik (která si ve své době vybudovala mezi mladými po celé republice slušné jméno a která v listopadu 2012 oslavila jednorázový comeback na akci Ples padesátníků, ač už bez svého zesnulého zpěváka Josefa Haspry). Někdy na podzim 2004 do kapely přibyl čtvrtý člen, na post klávesáka, učitel strašecké základní umělecké školy Zdeněk Frolík. Na základě jedné z prvních písní v repertoáru, All Right Now od kapely Free, bubeník pokřtil kapelu novým jménem – All Right Band. Na jaře 2005 se basák kapely v kladenském Dundee Jamu na koncertech kultovní kladenské Hrobníkovy Lopaty seznámil s jejím tehdy jednadvacetiletým klávesákem Janem Dandou a nabídl mu spolupráci „na záskoky“. Ze záskoků se na podzim toho roku stala trvalá spolupráce, benjamínek Honza zapadl do vyvíjející se kapely, ta nabrala nový směr, který kapele vydržel přes jedenáct let. V dubnu 2017 Honza z kapely odchází na profesionální hudební dráhu a jeho místo přebírá klávesák Libor Dbalý.
All Right Band, jak její členové sami říkají, je cover/revival „kapela snů“, kapela jejich hudebních snů, bigbítových a rockových písní, které měli vždycky rádi a které si vždycky chtěli zahrát. Na „stará kolena“ si svoje sny plní a baví je to.
Repertoár písní se postupně rozrostl různými směry, podle různého vkusu a chutí jednotlivých členů. Kapela sáhla do repertoáru mnohých hudebních velikánů od Pink Floyd, přes Styx, Van Halen, AC/DC, Deep Purple, Slade, Queen, Garyho Moora a mnohých dalších.
V roce 2006 kapela nahrála ve studiu Vintage v Průhonicích pod dohledem zvukaře Michala Pešouta své první prezentační demo Oslík, jehož název se odvinul od dárku, který kapela dostala – od nafukovací erotické pomůcky, kterou si basákova dcera osedlala jako dětského koně. Samotný motiv oslíka se později dostal do loga kapely a v něm v obměnách setrval dodnes. V roce 2009 přibylo do diskografie druhé propagační demo Koník, natočené u Standy Jedličky na Doksech v nahrávacím studiu Doxi. V říjnu 2013 do diskografie přibylo třetí propagační dvojCD, Kohoutek, které kapela s přestávkami dala dohromady během jara a léta 2013 také se Standou Jedličkou ve studiu Doxi a které pokřtila 5. října 2013 v music clubu Barn (bývalá Stodola).
V roce 2013 kapela na demoCD Kohoutek přearanžovala písen If You Don’t Know Me By Now od Harold Melvin and the Blue Notes/Simply Red, kterou do hitparády Relaxáda 25. září 2013 nasadilo rádio Relax a tuto píseň můžete občas na vlnách tothoto rádia slyšet dodnes.
18. září 2014 přinesla kapela do programu Kladenského kulturního léta projekt, na kterém pracovala téměř 1 rok. All Right Band hraje Pink Floyd, hudební show složená z písní kapely Pink Floyd a jejich legendárního Pulse Tour, s kvalitním velkým zvukem, světelným parkem a vlastními projekcemi. Tomuto koncertu v zámecké zahradě aplaudovalo vestoje 520 návštěvníků a akce se stala nejúspěšnější z akcí kulturního léta. Program se v roce 2017 transformoval do osmičlenného tribute projektu Floyd Pulses, jehož stránky najdete na webu www.floydpulses.cz.
Ročně All Right Band vystoupí na zhruba 80 akcích různé povahy a soudě dle stále plného kalendáře snad kapela ještě nějaký čas bude jezdit bavit lidi nejen po celé ČR.


Kontakt

Pavel Mencl    mepamusic@volny.cz
725 427 492    dbaly@mujbox.cz


Autor

design © Panda 2017